Błędna korespondencja wysyłana przez holenderski Urząd Skarbowy

Belastingdienst – holenderski Urząd Skarbowy –  poinformował nas o błędnie wysłanej przez niego korespondencji skierowanej do polskich podatników. Na chwilę obecną nasza firma zarejestrowała około 100 przypadków otrzymania takiego pisma – urząd natomiast nie jest w stanie podać dokładnej skali tego błędu.

Jeśli w ostatnim czasie otrzymałeś jakąkolwiek korespondencję z Particulieren Dienstverlening en Bezwaar (PDB) – oddział Belastingdienst – zignoruj ją lub skontaktuj się z nami w celu upewnienia się czy to jest to samo pismo. Adresatem dokumentu jest PDB/KANTOOR BUITENLAND.

Zobacz tutaj jak wygląda ten list.

Urząd tłumaczy, że informacje zawarte w dokumencie to błąd. Z treści listu wynika, że urząd posiada dane dotyczące tego, że w roku 2015 przez część roku podatnik pracował w Holandii i wkrótce otrzyma wezwanie do rozliczenia. Urząd prosi również o złożenie deklaracji oraz informuje o ryzyku grzywny w przypadku gdy podatnik jej nie złoży.

Urząd podkreśla, że skala tego błędu nie jest możliwa to oszacowana na chwilę obecną, ale zaznacza, że owe pisma nie oznaczają tego, że urząd nie otrzymał faktycznych deklaracji podatników rozliczających się za rok 2015. Osoby, które są w trakcie rozliczenia roku 2015 i które otrzymały takie pismo proszone są o jego zignorowanie. Natomiast osoby, które jeszcze nie dokonały takiego rozliczenia mogą się spodziewać w najbliższym czasie „prawdziwego” wezwania.

Dodaj komentarz

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017 | 11:23
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/0/0/1 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Szczerze nie ...
Przeczytaj opinię