Błędnie wyliczane zwroty z Holandii

Każdego roku holenderski Urząd Skarbowy na swojej oficjalnej stronie udostępnia darmowy program on-line, który docelowo przeznaczony jest dla osób prywatnych. Niestety, część firm specjalizujących się z zwrocie podatku zgłasza na nim deklaracje swoich klientów, aby uniknąć tym samym kosztów związanych z zakupem oprogramowania dla firm. W praktyce komercyjny program księgowy posiadają tylko profesjonalne i legalnie działające firmy, ponieważ koszt takiego oprogramowania jest dosyć duży. Zwracamy uwagę osobom, które chcą dokonać rozliczenia z Holandii jak ważne jest to, aby firma do której zgłaszają swoje rozliczenie posiadała komercyjny program do rozliczeń, który poprawnie wylicza kwotę zwrotu, nie wprowadzając tym samym podatnika w błąd.

Program on-line szacuje wstępną kwotę zwrotu jaką może otrzymać dany podatnik. W roku 2014 informowaliśmy o tym, że holenderski Urząd Skarbowy przyznał się do tego, że obliczenia dokonywane za pośrednictwem jego programu są błędne. W związku z tą informacją wielu podatników nie zgłosiło swoich deklaracji widząc, że ich rozliczenie wynosi 0 euro. Było również wiele osób, które zgłosiły swoje deklaracje, myśląc, że mają do odzyskania zwrot podatku, a po otrzymaniu decyzji okazało się, że muszą dokonać tzw. dopłaty do urzędu.

Aby uniknąć sytuacji z poprzedniego roku, nasi specjaliści skontaktowali się urzędnikami Belastingdienst. Otrzymaliśmy oficjalną informację, że błąd ten nie zostanie naprawiony. Urzędnicy tłumaczą się tym, że program, który udostępniają szacuje tylko i wyłącznie wstępną kwotę jaką może uzyskać podatnik, a obliczeń końcowych i tak dokonuje Urząd.

Na podstawie danych, którymi dysponujemy dokonaliśmy porównania takich rozliczeń. Błędne wyliczenia dotyczą zazwyczaj osób, które nie przepracowały całego roku na terenie Holandii, a ich zarobki nie przekroczyły 10 tysięcy euro. Różnica sięga w tym przypadku średnio kwoty 200-300 euro na niekorzyść podatnika. Przykładem może być sytuacja w której klient X zarobił 2 983 euro w Holandii i przepracował tam 67 dni. Darmowy program urzędowy wyliczy w tym przypadku, że podatnik nie ma nic do zwrotu, natomiast program komercyjny, z którego korzysta nasza firma wyliczy, że prawidłowy zwrot jaki otrzyma podatnik to 232 euro.

Pracowałeś w Holandii? Uważaj bo być może firma obliczyła Twój zwrot podatku na darmowym, urzędowym programie i otrzymałeś informację, że nie masz prawa do zwrotu podatku bądź kwota Twojego zwrotu została zaniżona. Zgłoś się do nas, a my poprawnie wyliczymy Twój zwrot!

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017 | 11:23
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/0/0/1 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Szczerze nie ...
Przeczytaj opinię