Co nowego w Holandii?

Pewna liczba zmian w ustawach i świadczeniach weszła w życie w Holandii od dnia 1 lipca bieżącego roku. Warto zwrócić uwagę na te, które mają największe znaczenie.

1. Większy czynsz w mieszkaniach socjalnych

Jak co roku czynsz za mieszkanie socjalne podlega podwyżce. Maksymalny wzrost jest w tym roku ponownie niezależny dla osób o dochodach niższych niż 34,085 euro z 4% podwyżką. Ci, którzy zarabiają w przedziale do 43,602 euro zapłacą o 3.5% więcej, a osoby o dochodach wyższych niż podane muszą zmierzyć się ze wzrostem cen o 6.5%.

Powstaje jednak pytanie: jaki jest cel takich podwyżek? Przede wszystkim, głównym zamierzeniem jest przekonanie osób zarabiających powyżej wyznaczonej średniej do opuszczenia mieszkań socjalnych i wynajęcia czegoś w innym sektorze lub kupienia domu.

2. Transgenderowy dowód tożsamości

Osoby transpłciowe będą miały możliwość zmiany swojej płci w oficjalnych dokumentach na podstawie opinii eksperta i nie będą musiały wcześniej przechodzić przez wszystkie operacje i kuracje hormonalne.

3. Gwarancje hipoteczne

Wysokość hipoteki kwalifikującej się do pożyczki wspieranej przez państwo spadła z 290.000 euro do 265.000.

4. Rachunki za prąd

Opłaty za elektryczność i gaz regulowane są standardowo, czyli co sześć miesięcy. Zdecydowana większość osób będzie mogła zauważyć nieznaczny spadek w swoich rachunkach w tym miesiącu – takie prognozy przekazuje telewizja Nos.

5. Roaming

Koszt używania telefonów komórkowych w innych krajach Unii Europejskiej spadnie w związku z europejską legislacją roamingu. Dla tych którzy podróżują, lub przebywają na stałe za granicą to niezwykle dobra wiadomość. Nareszcie nie trzeba będzie martwić się o wysokie rachunki związane z opłatami raomingowymi bowiem Internet będzie kosztował maksymalnie 24 centy za MB, zamiast 54 jak było to dotychczas. Za wiadomości tekstowe ( czyli smsy) opłata będzie wynosić 7 centów, a minuta połączenia to maksymalnie 23 centy.

6. Płaca minimalna

Płaca minimalna i większość świadczeń społecznych idzie w górę. Stawki są zawsze dostosowywane do sytuacji w państwie dwa razy do roku, zgodnie z ustalonymi średnimi. Nowa płaca minimalna dla osób powyżej 23 roku życia w Holandii wynosi obecnie 1,495.20 euro.

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017 | 11:23
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/0/0/1 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Szczerze nie ...
Przeczytaj opinię