Deklaracja podatkowa w Belgii

Osoby, które pracują na terenie Belgii mają obowiązek rozliczenia się z belgijskim Urzędem Skarbowym. Obowiązek ten dotyczy każdego pracownika, niezależnie od tego czy przysługiwać będzie mu zwrot podatku czy też niedopłata, którą powinien uregulować.

Belgijski Urząd Skarbowy na przełomie września /października 2015, jak co roku będzie wysyłał wezwania do rozliczenia za rok 2014 na adres korespondencyjny danego podatnika. Aktualnie można rozliczać się za okres 3 lat wstecz czyli za przepracowany rok 2012, 2013 oraz za rok 2014.

Zgodnie z belgijskim prawem podatkowym podatnicy, którzy nie są rezydentami mają obowiązek każdego roku złożyć deklarację w terminie podanym przez urząd na otrzymanej z urzędu deklaracji podatkowej. Ponadto, podatnicy, którzy nie otrzymali deklaracji maja obowiązek samodzielnego zamówienia deklaracji w odpowiednim urzędzie.

W przypadku osoby, która nie dokona rozliczenia w terminie, Urząd dokona rozliczenia ex officio. W praktyce oznacza to, że decyzja zostaje wystawiona na podstawie danych, które posiada Urząd. Zazwyczaj jest to rozliczenie nie uwzględniające żadnych ulg, które w większości przypadków przysługują podatnikom.

Przypominamy, że niewywiązanie się z obowiązku rozliczenia wiąże się z konsekwencjami wśród których można wymienić:
• drugie naruszenie terminu – kara 50 euro
• trzecie naruszenie terminu – kara 125 euro
• czwarte naruszenie terminu kara – 250 euro
• za piąte i każde kolejne kara – 625 euro

Pracowałeś w Belgii? Wypełnij formularz, a my zadzwonimy do Ciebie i zadbamy o to, abyś nie stracił możliwości odzyskania należnych Ci pieniędzy.

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017 | 11:23
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/0/0/1 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Szczerze nie ...
Przeczytaj opinię