EKUZ w Belgii

Warto zastanowić się nad wykupieniem odpowiedniej polisy przed wyjazdem za granicę, żeby mieć pewność, że jesteśmy uprawnieni do opieki zdrowotnej, jakiej oczekujemy.

Karta EKUZ nie gwarantuje pokrycia pełnego pakietu świadczeń czy dostępu do lekarzy w krajach Unii Europejskiej. Warto zastanowić się nad wykupieniem odpowiedniej polisy przed wyjazdem za granicę, żeby mieć pewność, że jesteśmy uprawnieni do opieki zdrowotnej, jakiej oczekujemy. Wiele Polaków wyrabia w NFZ bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczeń Zdrowotnych nie wiedząc, że w sytuacji awaryjnej jest uprawniony do opieki zdrowotnej jedynie w przypadkach ‘niezbędnych’ z punktu widzenia medycznego.

Nie do końca wiemy, które do nich się zaliczają i często ta nieświadomość rodzi nieprzyjemne konsekwencje. Dostęp do lekarzy dla posiadaczy karty EKUZ jest refundowany jedynie częściowo i to również trzeba sprawdzać przed wizytą u specjalisty. Za większość usług (leczenie ambulatoryjne, leki) trzeba coś zapłacić z własnej kieszeni, dopiero w odpowiednim oddziale NFZ można ubiegać się o zwrot kosztów już poniesionych.

Koniecznie sprawdź, która placówka Belgijska w twojej okolicy ma podpisaną umowę z kasą chorych, nie warto czekać , aż coś się stanie. Jednak nasza rada jest taka, by oprócz karty EKUZ opłacić ubezpieczenie , które nie narazi cię na przykre niespodzianki i upoważni Cię do pełnej opieki zdrowotnej w kraju, w którym przebywasz.

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017 | 11:23
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/0/0/1 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Szczerze nie ...
Przeczytaj opinię