Jak szybko odzyskać podatek z zagranicy?

Każdej osobie pracującej za granicą zależy na tym, aby jak najszybciej odzyskać swoje pieniądze z tytułu nadpłaconego podatku. Czas oczekiwania na zwrot zależy przede wszystkim od sprawności działania konkretnego urzędu natomiast poprawne zebranie dokumentacji i powierzenie sprawy profesjonalnej firmie może przyspieszyć ten proces.

Jednym z podstawowych elementów umożliwiających proces odzyskania nadpłaconego podatku jest posiadanie odpowiedniej dokumentacji. W większości przypadków najważniejszym dokumentem jest karta podatkowa, która poświadcza całkowite zarobki oraz zapłacone podatki w przeciągu danego roku podatkowego. Otrzymuje się ją od pracodawcy po zakończonej pracy. Rozliczenia można dokonać również na podstawie odcinków wypłat np. salarisów w Holandii czy payslipów w przypadku rozliczenia z Wielkiej Brytanii. Istotnym dokumentem jest również umowa zatrudnienia z zagranicznym pracodawcą oraz kopia dowodu osobistego. W niektórych przypadkach np. przy rozliczeniu z Belgii dodatkowo wymagany jest Tłumaczony Akt Małżeństwa oraz Akt Urodzenia Dziecka. Ważne jest aby zachować wszystkie dokumenty związane z zatrudnieniem za granicą.

Niektórzy podatnicy decydują się na rozliczenie samodzielnie, inni natomiast udają się w tym celu do wyspecjalizowanej firmy, która ma zadanie im pomóc. Pomoc pośrednika przy rozliczeniu podatku z pracy może wiązać się ze złamaniem prawa. Warto więc zwrócić uwagę na to czy rozliczasz się bezpiecznie i legalnie.

Firmy, które posiadają odpowiednie uprawnienia – np. Steuerberatera w przypadku rozliczeń z Niemiec – mogą legalnie dokonywać rozliczeń podatkowych. Każde przedsiębiorstwo nie posiadające wymaganych uprawnień – a które rozlicza klientów – działa niezgodnie z prawem. Legalnie działająca firma zna i aktualizuje na bieżąco prawo podatkowe danego kraju, korzysta z profesjonalnych programów umożliwiających wysyłanie deklaracji, bierze pełną odpowiedzialność za cały proces odzyskania nadpłaconego zwrotu podatku.

Jeśli osoba pracująca za granicą, zwróci się o pomoc w zwrocie podatku do wyspecjalizowanej firmy, ważne jest aby zwróciła uwagę na zapis w umowie dotyczący płatności z góry. Istnieje bowiem w tej sytuacji ryzyko, że podatek nie będzie przyznany a firma, która zadeklarowała swoją pomoc – bezpowrotnie zabierze wpłacone pieniądze. Eksperci firmy Euro-Tax.pl, radzą w tej sytuacji zaufać firmom, które oferują usługi na zasadzie sucess fee. Jest to opłata, która pobierana jest dopiero wtedy, kiedy firma osiągnie cel – czyli uzyska zwrot podatku dla swojego klienta. Tego typu usługi są najbezpieczniejsze, ponieważ za usługę zapłacimy dopiero wówczas, gdy odzyskamy swoje pieniądze.

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017 | 11:23
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/0/0/1 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Szczerze nie ...
Przeczytaj opinię