Jak uzyskać dodatek mieszkaniowy w Holandii?

Holenderski dodatek mieszkaniowy Huurtoeslag może z pewnością podreperować budżet domowy, polskiego pracownika w Kraju Tulipanów. Dlatego warto wiedzieć, jak go otrzymać.

Jest to dodatek przewidziany dla osób najgorzej zarabiających. Na kwotę dodatku wpływ ma relacja pomiędzy wysokością czynszu, który nie może przekroczyć 664,66 euro miesięcznie, a dochodami, a także wiek ubiegającego się o to świadczenie. Osoby do 23 roku życia mają prawo do Huurtoeslag w przypadku, jeśli ich czynsz wynosi mniej niż 366,37 euro miesięcznie. Jednak znalezienie mieszkania z tak niskim czynszem w Holandii graniczy z cudem.

Maksymalna kwota dofinansowania to 63 euro tygodniowo, co daje miesięcznie 250 euro. Dodatek jest skierowany przede wszystkim do najmłodszych pracowników miedzy 17 a 20 rokiem życia. Zdarza się, że pokrywa w całości koszty zamieszkania, jednak mało kto o tym wie. Dzieje się tak w przypadku gdy agencja pracy proponuje kwatery pracownikom sezonowym.

Osoby nieco starsze też mogą się ubiegać o dofinansowanie w ramach Huurtoeslag. Przeciętny koszt zakwaterowania w Holandii to około 65-80 euro, z czego po dotacji zostanie tylko około 30 euro do zapłaty. Jest to kolejny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Formalnościami z reguły zajmuje się agencja pracy, która potrąca te pieniądze na poczet czynszu lub pieniądze trafiają bezpośrednio na konto pracownika.

Anna Solarska
Euro-Tax.pl

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017 | 11:23
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/0/0/1 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Szczerze nie ...
Przeczytaj opinię