Kolejne utrudnienia w rozliczeniach z Holandii

Przyzwyczailiśmy się do tego, że co roku na przełomie lutego/marca pojawiał się program urzędowy przeznaczony do rozliczeń osób indywidualnych. Z oficjalnych informacji holenderskiego Urzędu Skarbowego Belastingdienst wynika, że program ten zostanie udostępniony dopiero po 18 kwietnia 2016. Termin ten nie dotyczy jednak klientów firmy Euro-Tax.pl. Sprawy naszych Klientów wysyłane są do urzędu cały czas i czekamy już na wydanie pierwszych decyzji.

Euro-Tax.pl jako jedna z nielicznych w Polsce posiada profesjonalny program księgowy, który gwarantuje rzetelne wyliczenia, a także pozwala rozliczać klientów online – szybciej niż standardowo, bez zamawiania i wysyłania papierowych formularzy. Aby możliwe było wykupienie licencji pozwalającej na użytkowanie takiego programu konieczne jest posiadanie holenderskiego numeru BECON oraz otrzymanie dodatkowych certyfikatów. Tego typu programy nie są ogólnodostępne, a za ich korzystanie trzeba zapłacić.

Większość biur rozliczeniowych w Polsce nie posiada właściwych (czyli płatnych programów). Wynika to z tego, że w głównej części nie posiadają stosownych uprawnień, chcą zaoszczędzić lub nie chcą wziąć pełnej odpowiedzialności za wysyłaną deklarację. Wiąże się to również z systematyczną kontrolą ze strony Belastingdienst. Powodów tak naprawdę może być wiele, ale żaden nie uwzględnia dobra klienta. Firmy te korzystają z bezpłatnego programu urzędowego, przeznaczonego dla klientów indywidualnych – jest to tańsze i nieprofesjonalne, a jednocześnie niedozwolone przez Belastingdienst. Jak nazwa wskazuje program skierowany jest dla podatnika, który sam dokona rozliczenia dla siebie, nie dla firm wysyłających takich deklaracji setki czy tysiące.

Przesunięcie terminu rozpoczęcia rozliczeń roku 2015 to tylko początek utrudnień. Belastingdienst wprowadził jeszcze jedną istotną zmianę – od tego roku nie będzie możliwe masowe wysyłanie deklaracji z programu urzędowego przeznaczonego dla osób indywidualnych. Jeżeli ktoś będzie się upierał, aby w taki niepoprawny sposób dalej rozliczać klientów musi przejść nowy, czasochłonny i skomplikowany proces. Przede wszystkim należy korzystając z progeamy zamówić odpowiednią formę (C,P,M), następnie ją wypełnić i wysłać do Belastingdienst pocztą. Można też zamówić – również pocztą –  spersonalizowane hasło i login, a jak się pojawi wysłać deklaracje online – oczywiście w sposób nieprawidłowy, bo program urzędowy nie jest przeznaczony dla firm rozliczających masowo klientów.

Tłumaczymy, co oznaczają powyższe zmiany:

1. Klienci firm konkurencyjnych, które do tej pory nie zainwestowały we właściwy program rozliczeniowy będą czekać na wydanie decyzji za rok 2015 dłużej nawet o 6 miesięcy! Doświadczenie poprzednich lat wskazuje też, że poprawność wyliczeń tych programów nie zawsze zgadza się z wyliczeniami decyzji podatkowych wydawanych w sprawach klientów.

2. Klienci Euro-Tax.pl, są rozliczani już teraz – właściwie jako jedni z pierwszych w Polsce. Jest to możliwe tylko dlatego, że nasza firma posiada profesjonalny program oraz sztab specjalistów, którzy dbają o rzetelność i wsparcie Klienta podczas całej procedury. Wyliczenia programu są zgodne z wydawanymi przez Belastingdienst decyzjami podatkowymi.

Szczególnie w tym roku sugerujemy zapoznać się ze wszystkimi zmianami wprowadzonymi przez Belastingdienst i rozważnie wybierać biuro, które będzie dokonywać rozliczenia w Twoim imieniu.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości – wypełnij formularz, a oddzwonimy.

Dodaj komentarz

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017 | 11:23
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/0/0/1 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Szczerze nie ...
Przeczytaj opinię