Komu przysługuje zwrot podatku z Holandii?

Zwrot podatku przysługuje osobie, która legalnie pracowała w Holandii i miała odprowadzane zaliczki na podatek dochodowy przekraczające obowiązkowy podatek w stosunku do osiągniętego dochodu lub kwalifikuje się na doliczenie ulg podatkowych.

Kto ma obowiązek rozliczenia za pracę w Holandii?

Zgodnie z informacją, która dostępna jest na oficjalnej stronie Belastingdienst (www.belastingdienst.nl) niezależnie od posiadanego statusu – rezydenta czy nierezydenta, podatnik zazwyczaj ma obowiązek złożenia deklaracji podatkowej w holenderskim Urzędzie Skarbowym.

Jakie dokumenty są potrzebne do odzyskania zwrotu?

Najważniejszym dokumentem potrzebnym do rozliczenia jest jaaropgaaf czyli zaświadczenie o wynagrodzeniu i odprowadzonym podatku. Pracownik otrzymuje go od swojego pracodawcy po zakończonej pracy lub maksymalnie do kwietnia roku następującego po zakończeniu pracy. Rozliczenia można dokonać również na podstawie dokumentu salaris, o ile jest to ostatni odcinek z wypłaty.  Jeśli nie posiadasz dokumentów od swojego pracodawcy to nic straconego, ponieważ pomożemy Ci je odzyskać – zrobimy to w cenie usługi rozliczenia podatku.

Osoba, która ubiega się o zwrot podatku powinna posiadać formularz zawierający dane konta, na które mają zostać przelane środki z tytułu zwrotu podatku, upoważnienie, za pomocą którego agent podatkowy (a takie uprawnienia ma Euro-Tax.pl) będzie mógł kontaktować się z holenderskim urzędem i monitorować przebieg sprawy czyli machtiging. Na koniec wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań, które pozwolą wybrać właściwy rodzaj deklaracji i naliczyć odpowiednie ulgi.

Na przełomie lutego i marca możliwe będzie zgłaszanie holenderskich deklaracji podatkowych za rok 2015. Termin ten uzależniony jest głównie od daty udostępnienia przez Belastingdienst odpowiedniego algorytmu. Dzięki komercyjnemu holenderskiemu programowi Euro–Tax.pl, jako jedna z pierwszych firm będzie miała możliwość wysyłania deklaracji, co znacznie przyśpieszy czas oczekiwania na zwrot.

Średni czas oczekiwania na zwrot zależy od Belastingdienst, jednakże  nasi Specjaliści kontaktują się z US w Holandii regularnie, jeśli sprawa trwa dłużej niż 3 miesiące. Im szybciej przyślesz do nas dokumenty, tym szybciej zarejestrujemy poprawne dane w Belastingdienst i przygotujemy Twój wniosek.

Ważne! Jeśli decydujesz się na złożenie deklaracji podatkowej za pracę w Holandii, warto zaufać specjalistycznej firmie, która posiada odpowiednią wiedzę i kompetencje umożliwiające wyliczenie najwyższego zwrotu dozwolonego prawem. Ważne, aby reprezentowała klientów jako agent podatkowy i była na bieżąco ze wszelkimi zmianami w holenderskim prawie podatkowym.

O czym warto pamiętać rozliczając się za rok 2015?

Jeśli chcesz uzyskać prawo do ulg podatkowych, a w tym do ogólnej ulgi podatkowej, musisz potwierdzić  w holenderskim US, że Twoje dochody przynajmniej w 90% były opodatkowane na terenie Holandii. Potwierdzenie to wymaga specjalnego zaświadczenia z polskiego Urzędu Skarbowego. W tej kwestii warto zaufać specjalistom z Euro-Tax.pl, którzy skupią się na kompletowaniu i pozyskiwaniu wymaganych dokumentów w imieniu Klienta.

Jeśli pracowałeś w Holandii, to nie czekaj tylko zgłoś się już teraz! Pamiętaj, że im szybciej złożysz deklarację tym szybciej otrzymasz swoje pieniądze!

Dodaj komentarz

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017 | 11:23
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/0/0/1 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Szczerze nie ...
Przeczytaj opinię