Korzyści dla Polaków pracujących w Niemczech

Niemieckie władze szykują zmiany, które będą obowiązywać już od tego roku. Niemiecki Bundestag przegłosował bowiem uchwałę obejmującą podatki oraz świadczenia rodzinne. Uchwała ta dotyczy nie tylko obywateli niemieckich, ale także Polaków pracujących na terenie naszego zachodniego sąsiada.

W pierwszej kolejności podniesiona zostanie kwota wolna od podatku czyli Grundfreibetrag. Do końca tego roku wzrośnie do 8472 euro, natomiast w 2016 będzie wynosiła już 8632 euro.

Ważne zmiany dotyczyć będą również zasiłku rodzinnego Kindregeld. Dotychczas rodzice posiadający dwójkę dzieci mogli liczyć na zasiłek w wysokości 184 euro miesięcznie na każde dziecko, na trzecie dziecko przyznawano 190 euro, natomiast przy czwartym i każdym kolejnym dziecku wypłacano 215 euro miesięcznie. Już teraz wiadomo, że kwoty te zostaną zwiększone o 4 euro miesięcznie na każde dziecko w 2015 roku, a roku 2016 zostaną podniesione o kolejne 2 euro.

Jeśli pracujesz w Niemczech warto abyś złożył wniosek już teraz, bowiem w przyszłym roku składanie wniosku będzie wiązało się z większymi formalnościami i wymogami.
Pamiętaj o tym, że jeśli złożysz wniosek w 2015 roku masz szansę na to, aby jeszcze w tym roku otrzymać należny zasiłek i uniknąć utrudnień po zmianie przepisów w 2016 roku. Nasi specjaliści pomogą w skompletowaniu wszystkich dokumentów wymaganych przez Niemiecka Kasę Świadczeń Rodzinnych (Familienkasse) oraz będą monitorowali postęp w sprawie aż do momentu wypłaty całości zasiłku Kindergeld.

Jeśli chciałbyś uzyskać informacje na temat zasiłku rodzinnego Kindergeld, wypełnij formularz, a my oddzwonimy do Ciebie i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Autor: Weronika Żygulska

Źródła:
www.stern.de
www.bundesregierung.de
www.tagesschau.de

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017 | 11:23
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/0/0/1 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Szczerze nie ...
Przeczytaj opinię