Media w Niemczech: Polacy największą grupą imigrantów

– Co szósta osoba imigrująca do Niemiec pochodzi z Polski – podaje „Sueddeutsche Zeitung”. Gazeta podsumowuje rosnący napływ zagranicznych pracowników do Niemiec pisząc, że w 2012 r. tamtejsze urzędy zanotowały największy wzrost liczby imigrantów od blisko 20 lat.

W ocenie niemieckiego dziennika, to właśnie Polacy stają się główną grupą imigrantów w Niemczech – co szósty przybysz do tego kraju pochodzi właśnie z Polski.

Atrakcyjność kierunku niemieckiego wśród Polaków może mieć kilka źródeł. Pierwszym z nich jest bliskość geograficzna obu krajów, co ułatwia życie na emigracji i pozwala np. na częstsze spotkania z rodziną czy bliskimi. Także wyższe niż w Polsce wynagrodzenia odgrywają duże znaczenie, a Polacy spotykają się z coraz większym uznaniem i zaufaniem niemieckich firm. Legalnie zatrudnieni w Niemczech pracownicy mogą też liczyć na dostęp do tamtejszego systemu świadczeń społecznych, m.in. do zasiłków na dzieci Kindergeld, a zyskiwane dzięki nim dodatkowe kwoty mogą sięgać nawet kilka tys. zł.

Źródło: gazeta.pl.

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017 | 11:23
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/0/0/1 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Szczerze nie ...
Przeczytaj opinię