Nowa kwota zasiłku rodzinnego Kindergeld

Niemiecki rząd w celu wspierania rodzin postanowił zwiększyć kwotę zasiłku rodzinnego Kindergeld o 4 euro na każde dziecko. Nowe kwoty zasiłku w przypadku pierwszego i drugiego dziecka to odpowiednio 188 euro, natomiast w przypadku trzeciego dziecka – 194 euro. Przy każdym kolejnym potomku wnioskodawca otrzyma 219 euro miesięcznie.

Zasiłek rodzinny będzie wypłacany wszystkim wnioskodawcom za okres wstecz najpóźniej od października 2015 roku. Będzie to jednorazowa wypłata dotycząca zaległego okresu zasiłkowego.

Zgodnie z najnowszymi zmianami w nadchodzącym roku kwota Kindergeld zostanie ponownie zwiększona, tym razem o 2 euro. Osoby posiadające jedno lub dwoje dzieci otrzymają 190 euro miesięcznie, a w przypadku trójki lub większej ilości potomków kwota ta wynosić będzie odpowiednio 196 euro i 221 euro miesięcznie.

Pracowałeś w Niemczech i masz dzieci? Możesz ubiegać się o dodatkowe środki na utrzymanie i edukację swoich dzieci. Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz, a postaramy się o przyznanie Ci świadczenia rodzinnego Kindergeld!

Autor: Paulina Łączniak
Źródło: www.arbeitsagentur.de

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017 | 11:23
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/0/0/1 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Szczerze nie ...
Przeczytaj opinię