Polak z brytyjskim obywatelstwem

Już 6 tysięcy Polaków uzyskało brytyjskie obywatelstwo. Ta liczba rekordowo wzrosła w ostatnich latach. Aktualnie Polaków z brytyjskim paszportem jest trzy razy więcej niż dwa lata temu – dane pochodzą z brytyjskiego MSW.

Zjawisko to jest efektem, który dotyczy obaw związanych z zapowiedziami brytyjskiego rządu, który chce zaostrzyć politykę migracyjną. Zupełnie podobnie widzi to Ambasada Polski w Londynie.

Jakie są motywy przyjęcia brytyjskiego obywatelstwa? Według rzecznika placówki dyplomatycznej Konrada Jagodzińskiego może to wynikać z chęci ustabilizowania życia prywatnego, może to również reakcją na toczącą się debatę o przyszłości relacji między Wielką Brytanią a Unią Europejską. Chodzi głównie o możliwość wystąpienia Wielkiej Brytanii i zamknięcia granic.

Jakie wnioski płyną z tego dla Polski? Niestety smutne. Jest to bardzo niepokojący sygnał, bo kraj traci coraz większą ilość emigrantów bezpowrotnie. Ludzie, którzy decydują się na brytyjski paszport  zapuszczają przysłowiowe korzenie, osiedlają się, chcą bowiem poczuć się w nowym kraju jak u siebie. Polacy, kiedy mieszkają dłuższy czas za granicą, ich więź z krajem słabnie bezpowrotnie. Nie ma się co dziwić, że jest to zimna ale ekonomiczna kalkulacja korzyści jakie oferuje brytyjski paszport.

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017 | 11:23
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/0/0/1 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Szczerze nie ...
Przeczytaj opinię