Otrzymałeś wezwanie do rozliczenia?

Podatnicy, który mają obowiązek rozliczenia się w Niemczech, zobowiązani są do złożenia obligatoryjnego zeznanie podatkowego. Termin złożenia takiego zeznanie trwa do 31 maja roku następnego. 

Wszystkie osoby, które nie złożyły takiego zeznania otrzymują od niemieckiego urzędu tzw. wezwanie do rozliczenia. Zdarzają się jednak przypadki, w których wezwanie otrzymuje osoba, która nie jest wcale zobowiązana do składania takiego zeznania ponieważ przykładowo nie pracowała w danym roku podatkowym.

Erinnerung an die Abgabe der Steuererklärung, bo tak brzmi poprawna nazwa dokumentu, to pismo, którego absolutnie nie powinno się ignorować. Jakie są efekty w przypadku braku reakcji ze strony osoby wezwanej do rozliczenia? Otóż, urząd ma prawo wydać decyzję szacunkową, w której może określić jaką kwotę podatku należy zapłacić. Istnieje również możliwość nałożenia kary w postaci grzywny począwszy od kwoty 150 euro.

Jeśli otrzymałeś korespondencje z niemieckiego urzędu i nie wiesz co zawiera jej treść – skontaktuj się  z  nami już dzisiaj, aby uniknąć kary pieniężnej!

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017 | 11:23
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/0/0/1 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Szczerze nie ...
Przeczytaj opinię