Prostym językiem o rozliczeniach z polskim fiskusem w przypadku podejmowania pracy w Holandii

Umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania między Polską a Holandią nie jest korzystna, to oczywiste. Nie zmienia to jednak faktu, że każdy pracujący w Holandii ma obowiązek rozliczenia się z polskim fiskusem. Warto to zrobić nim urząd skarbowy dowie się, że pracowałeś w Holandii. Takie informacje mogą zostać wysłane z samej Holandii ( wymiana informacji w sprawach podatkowych), ale duże znaczenie mają też donosy od życzliwych sąsiadów, znajomych, byłych małżonków…

Ważny fakt nr 1. W przypadku pracy w Holandii rozliczenie przed polskim urzędem jest obowiązkowe nawet wtedy, gdy w Polsce nie było dochodów!

Ważny fakt nr 2. W przypadku braku rozliczenia przewidziane są kary finansowe –ich wysokość uzależniona jest od tego, czy popełniliśmy wykroczenie, przestępstwo ( w zależności od wysokości naszych zobowiązań powstałych w urzędzie skarbowym).

ZAPOMNIAŁEŚ O ROZLICZENIU?
Ważny fakt nr. 3 INSTRUKCJA DLA SPÓŹNIALSKICH JEST PROSTA I DLA ZDECYDOWANEJ WIĘKSZOŚCI PRACUJĄCYCH W HOLANDII NEUTRALNA FINANSOWO!
1. Wypełniasz zeznanie roczne na PIT 36 z zał. ZG. Jeżeli wychodzi Ci niedopłata stosujemy ulgę abolicyjną!;
2. Piszesz tzw. „czynny żal” (wyrażamy skruchę za niezłożenie deklaracji w terminie nim urząd sam się o tym dowie, co pozwala na uniknięcie kary);
3. Składasz dokumenty do urzędu (PIT i czynny żal jednocześnie).

Ważny fakt nr 4 – jeżeli polski urząd skarbowy dowie się o pracy za granicą – to wyśle wezwanie do rozliczenia i wymierzy karę, w przypadku niedopłat zobowiązanie będzie więc zwielokrotnione. Nie zadziała wówczas czynny żal ani żadna inna forma wyrażenia skruchy. Warto zatem wyprzedzić urząd skarbowy.

Euro-Tax.pl służy pomocą przy sporządzaniu deklaracji do urzędów skarbowych holenderskich i polskich. W obu przypadkach doradzamy wybór najkorzystniejszej i poprawnej opcji rozliczenia! Jeśli pracowałeś w Holandii wypełnij formularz, a nasz Konsultant zadzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie pytania.

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017 | 11:23
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/0/0/1 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Szczerze nie ...
Przeczytaj opinię