Rewolucja w świadczeniach rodzinnych Kindergeld

Od pewnego czasu wiadomo już, że rząd niemiecki szykuje się do zaostrzenia zasad wypłacania zasiłków rodzinnych obcokrajowcom. Dotychczas zasiłek wypłacano obywatelom wszystkich krajów UE, którzy mają swoje miejsce zamieszkania lub stały pobyt na terenie Niemiec i podlegają pod nieograniczony obowiązek podatkowy.

Zasiłek rodzinny Kindergeld jest wypłacany obecnie przez Niemców dla ok. 660 000 dzieci ze wszystkich krajów UE. Około 66 000 z nich mieszka poza granicami Niemiec. Według jednej z niemieckiej partii politycznej CSU – Kindergeld jest często jedynym źródłem utrzymania rodzin. Prowadzi to do nadużycia społecznego i dlatego powstał pomysł aby został on wstrzymany dla osób, które pracując na terenie Niemiec, ale nie mieszkają wspólnie z dzieckiem.

Rząd niemiecki chce wprowadzić pewien rodzaj identyfikacji osób uprawnionych do pobierania zasiłku. Oznacza to, że każdy obywatel UE ubiegający się o niemiecki zasiłek rodzinny, musi udowodnić, że podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu i wspólnie z dzieckiem mieszka na terenie Niemiec. Osoby, które ubiegają się o Kindergeld, a posiadają dzieci poza granicami Niemiec będą dokładnie skontrolowane. Te zaostrzone kontrole mają na celu zmniejszenia liczby osób uprawnionych do zasiłku. Wypłata Kindergeld będzie ściśle związana z podaniem niemieckiego numeru identyfikacyjnego (Identifikationsnummer / Steuer-Identifikationsummer ). Na podstawie porównania danych – numeru identyfikacyjnego będzie można wykluczyć ewentualne zdublowane zasiłki tzn. kilkukrotne wypłacane zasiłki na dzieci. Tym sposobem również dziecko będzie musiało posiadać swój numer identyfikacyjny. Głównym celem Niemców jest niedopuszczenie do nadużywania zasiłków rodzinnych przez wnioskodawców ze wszystkich państw UE.

Warto więc nie zwlekać i zgłosić się o zasiłek rodzinny Kindergeld już teraz! Nie wiesz jak to zrobić? Chętnie Ci w tym pomożemy, wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą i odpowiemy na wszystkie pytania.

Paulina Łączniak

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017 | 11:23
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/0/0/1 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Szczerze nie ...
Przeczytaj opinię