Rozliczenie podatku Holandia 2013 r. – kto musi złożyć zeznanie podatkowe?

Sprawdź, co zrobić, jeśli otrzymałeś od holenderskiego urzędu skarbowego niebieską kopertę z napisem „Aangiftebrief”.

Na przełomie lutego i marca br. holenderski fiskus rozpoczął wysyłanie wezwań do rozliczenia podatkowego za 2013 r. To list z hasłem „Aangiftebrief”, zapakowany do niebieskiej koperty. Pismo to oznacza, że musimy przedłożyć urzędowi skarbowemu w Holandii nasze zeznanie podatkowe za poprzedni rok.

Podstawowe pytanie, które nasuwa się na myśl po otrzymaniu wezwania do rozliczenia, brzmi: „Do kiedy trzeba złożyć zeznanie?”. Termin jest wskazany w korespondencji, pod polem „Uw aangifte moet bij ons binnen zijn vóór”. I lepiej go nie przekroczyć – także w sytuacji, gdy odbiorca wezwania do rozliczenia podatkowego w ub.r. nie pracował w Holandii. Wtedy należy przesłać do urzędu skarbowego tzw. rozliczenie zerowe.

Urząd skarbowy w Holandii bywa jednak elastyczny, jeśli chodzi o przesuwanie terminu złożenia zeznania podatkowego. Trzeba jednak o to zadbać, przedstawiając urzędnikom odpowiednie dokumenty. Żeby uniknąć zamieszania z papierkową robotą i przepisami podatkowymi obcego kraju, najlepiej zwrócić się do Euro-Tax.pl – firmy od wielu lat operującej z sukcesami na holenderskim rynku. Eksperci Euro-Tax.pl znają doskonale holenderskie przepisy skarbowe i wspierają klienta przez cały proces rozliczenia zeznania podatkowego.

Jeśli termin wyznaczony przez holenderski urząd skarbowy nie zostanie dotrzymany, trzeba się liczyć z karą. Jedną z nich jest grzywna, która może wynieść nawet 4920 euro, co nie zwalnia z obowiązku złożenia rozliczenia i uregulowania zobowiązań podatkowych. Zaległości finansowe wobec holenderskiego Skarbu Państwa nie znikną, o czym można boleśnie się przekonać, gdy będąc dłużnikiem wybierzemy się w podróż do Kraju Tulipanów. Tamtejsza policja ma prawo poddać kontroli auto osobowe czy autobus i sprawdzić, czy kontrolowana osoba nie widnieje na liście dłużników Belastingdienst. Jeśli okaże się, że mamy zaległości podatkowe, możemy zostać wezwani do natychmiastowego uregulowania należności. A jeśli okaże się to niemożliwe, może to być równoznaczne z zatrzymaniem do wyjaśnienia.

Wzór pisma od holenderskiego urzędu skarbowego:

wzór wezwania

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: PIOTR, dodano: 13 lipca 2015 | 19:01
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 10/10/10/9/10 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Tak. | Czy ...
Przeczytaj opinię
One child policy essay titles,Online essay spell checker,Easy evaluation essay topics,Algebra i help,Example of a mla format essay,Book essays michel de,Heading of college essay,Mechanical engineering homework help,Ut austin essay prompts,Immanuel kant what is enlightenment essay,My dog ate my homework,Homework for preschoolers about spring,Emerson's essay self reliance pdf,How to write a college transfer essay services,Persuasive techniques,Do teachers think homework,Writing a descriptive essay graphic organizer,Tale of two cities thesis,Good political essay topics,Writing good report card comments