Rozliczenie podatku Holandia 2013 r. – kto musi złożyć zeznanie podatkowe?

Sprawdź, co zrobić, jeśli otrzymałeś od holenderskiego urzędu skarbowego niebieską kopertę z napisem „Aangiftebrief”.

Na przełomie lutego i marca br. holenderski fiskus rozpoczął wysyłanie wezwań do rozliczenia podatkowego za 2013 r. To list z hasłem „Aangiftebrief”, zapakowany do niebieskiej koperty. Pismo to oznacza, że musimy przedłożyć urzędowi skarbowemu w Holandii nasze zeznanie podatkowe za poprzedni rok.

Podstawowe pytanie, które nasuwa się na myśl po otrzymaniu wezwania do rozliczenia, brzmi: „Do kiedy trzeba złożyć zeznanie?”. Termin jest wskazany w korespondencji, pod polem „Uw aangifte moet bij ons binnen zijn vóór”. I lepiej go nie przekroczyć – także w sytuacji, gdy odbiorca wezwania do rozliczenia podatkowego w ub.r. nie pracował w Holandii. Wtedy należy przesłać do urzędu skarbowego tzw. rozliczenie zerowe.

Urząd skarbowy w Holandii bywa jednak elastyczny, jeśli chodzi o przesuwanie terminu złożenia zeznania podatkowego. Trzeba jednak o to zadbać, przedstawiając urzędnikom odpowiednie dokumenty. Żeby uniknąć zamieszania z papierkową robotą i przepisami podatkowymi obcego kraju, najlepiej zwrócić się do Euro-Tax.pl – firmy od wielu lat operującej z sukcesami na holenderskim rynku. Eksperci Euro-Tax.pl znają doskonale holenderskie przepisy skarbowe i wspierają klienta przez cały proces rozliczenia zeznania podatkowego.

Jeśli termin wyznaczony przez holenderski urząd skarbowy nie zostanie dotrzymany, trzeba się liczyć z karą. Jedną z nich jest grzywna, która może wynieść nawet 4920 euro, co nie zwalnia z obowiązku złożenia rozliczenia i uregulowania zobowiązań podatkowych. Zaległości finansowe wobec holenderskiego Skarbu Państwa nie znikną, o czym można boleśnie się przekonać, gdy będąc dłużnikiem wybierzemy się w podróż do Kraju Tulipanów. Tamtejsza policja ma prawo poddać kontroli auto osobowe czy autobus i sprawdzić, czy kontrolowana osoba nie widnieje na liście dłużników Belastingdienst. Jeśli okaże się, że mamy zaległości podatkowe, możemy zostać wezwani do natychmiastowego uregulowania należności. A jeśli okaże się to niemożliwe, może to być równoznaczne z zatrzymaniem do wyjaśnienia.

Wzór pisma od holenderskiego urzędu skarbowego:

wzór wezwania

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017 | 11:23
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/0/0/1 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Szczerze nie ...
Przeczytaj opinię