Sprawdź, czy Twoje rozliczenie podatkowe jest legalne

Pomoc pośrednika przy rozliczeniu podatku z pracy na terenie Niemiec może wiązać się ze złamaniem prawa. Warto więc zwrócić uwagę na to czy rozliczasz się bezpiecznie i legalnie.

Początek nowego roku to czas rozliczenia się z niemieckim fiskusem. Niektórzy podatnicy decydują się na rozliczenie samodzielnie, inni natomiast udają się w tym celu do wyspecjalizowanej firmy, która ma zadanie im pomóc. Niestety, ale skorzystanie z pomocy takiego pośrednika nie zawsze gwarantuje rozliczenia zgodnego z prawem.

Kto ma prawo dokonywać niemieckich rozliczeń podatkowych?

Firmy, które posiadają uprawnienia Steuerberatera mogą legalnie dokonywać niemieckich rozliczeń podatkowych. Każde przedsiębiorstwo, nie posiadające takich uprawnień – a które rozlicza klientów – działa niezgodnie z niemieckim prawem. Firmy, posiadające uprawnienia Steuerberatera, takie jak Euro-Tax.pl, znają i aktualizują na bieżąco niemieckie prawo podatkowe. Ich atutem jest to, że korzystają z profesjonalnych programów służących do wysyłania zgłoszeń online. Dodatkowo potrafią w taki sposób sporządzić zeznania podatkowe, aby uzyskać najwyższy możliwy zwrot podatku dla danego podatnika. Taka firma bierze również pełną odpowiedzialność za wysyłane deklaracje ponieważ sygnuje je własną pieczątką. Niestety, ale znaczna część firm działających na rynku zrzuca odpowiedzialność za dane znajdujące się na deklaracji na Klienta – a ten jej przecież nie wypełnia. Powstaje zatem pytanie: Za co tak naprawdę owe firmy pobierają opłatę, skoro według nich to klient odpowiedzialny jest za treść deklaracji?

Dlaczego więc warto rozliczać się u Steuerberatera?

Jeśli zaufasz firmie posiadającej uprawnienia Steuerberatera, możesz mieć pewność, że Twoje rozliczenie będzie bezpieczne i legalne. Oprócz tego, możesz skorzystać z kilku udogodnień, które oferuje fachowe rozliczenie u Steuerberatera. Osoby, które mają obowiązek rozliczenia (np. osoby mające III klasę podatkową lub prowadzące Gewerbe) mają możliwość na wydłużenie terminu rozliczenia aż o 7 miesięcy (z 31 maja na 31 grudnia). Prowadzenie spraw przez uprawnionego Steuerberatera daje podatnikowi gwarancję, że zastosowane zostaną wszystkie ulgi podatkowe, które mu przysługują. Sprawa każdego podatnika rozpatrywana jest indywidualnie, a firma dzięki swoim kwalifikacjom i szerokiej znajomości prawa potrafi uwzględnić odpowiednie ulgi tak aby rozliczenie było dla klienta jak najbardziej korzystne i opłacalne. Steuerberaterzy mają znacznie szerszy zakres kompetencji niż pozostałe firmy, dlatego też mogą udzielić dachowej pomocy w sprawach związanych z prowadzeniem księgowości w przypadku Gewerbe.

Chcesz uniknąć ewentualnych błędów a co za tym idzie nerwów? Jeśli tak to zaufaj profesjonalistom. Zgodnie z niemieckim prawem (§ 5 StBerG) usługi w sprawach podatkowych mogą wykonywać wyłącznie Steuerberaterzy, bądź osoby spełniające wymagania określone jako wyjątki od tej reguły (§ 6 StBerG), dlatego warto sprawdzić czy firma, której chcesz powierzyć swoje sprawy ma do tego niezbędne uprawnienia (m.in. wykształcenie księgowe i co najmniej 3 letnie doświadczenie).

Zwróć na to uwagę, bo dzięki temu możesz uniknąć ewentualnej kary pieniężnej.

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017 | 11:23
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/0/0/1 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Szczerze nie ...
Przeczytaj opinię