Sprawdź dlaczego warto się zarejestrować w norweskim urzędzie!

Szybki i prosty dostęp do informacji ma w obecnych czasach coraz większe znaczenie w każdej dziedzinie życia. Coraz większa dostępność do Internetu oraz świadomość o dbałość środowiska to dwa główne czynniki, które skłoniły norweski Urząd do podjęcia decyzji o wprowadzeniu platformy internetowej, która pozwoliłaby podatnikom zrezygnować z tradycyjnej, papierowej formy rozliczenia.

Urząd norweski zachęca petentów do rejestrowania się na swojej internetowej. Dzięki temu można złożyć wniosek, deklarację i wszelkiego rodzaju zapytanie online. Na początku roku każdy klient urzędu otrzymał list o treści “do it online!”, który miał na celu zachęcić do rejestracji on-line na stronie altinn.no.

Każda osoba, która dokonała rejestracji nie otrzyma już papierowej wersji swojego zeznania podatkowego ani żadnej innej korespondencji. Będzie ona widoczna po zalogowaniu na jej wewnętrznym tzw. panelu. Aby można było dokonać logowania, należy podać swój personalny numer oraz PIN kod, który należy zamówić wcześniej na stronie Altinn.

Dlaczego warto się zarejestrować?
Główną zaletą rejestracji jest uzyskanie decyzji znacznie szybciej niż inni. Osoby korzystające ze strony altinn otrzymują decyzje znacznie szybciej bo już w czerwcu, a osoby, do których urząd wysyła papierową decyzję otrzymać ją mogą nawet w październiku. Podając swój adres mailowy urząd poinformuje znacznie wcześniej o zmianach oraz o korespondencji jaka widnieć będzie na prywatnym profilu klienta.

Dla użytkownika największą korzyścią jest czas, a dla urzędu są to milionowe oszczędności. Każdego roku podatnik otrzymuje średnio 3-4 listy, które teraz mogą być widoczna od dnia rejestracji na stronie internetowej.

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017 | 11:23
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/0/0/1 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Szczerze nie ...
Przeczytaj opinię