Wpływ paragonów i biletów na wysokość zwrotu podatku

Każda osoba pracująca w Niemczech powinna zwracać szczególną uwagę na to, aby zbierać paragony, bilety czy też odcinki wpłat, które znacznie powiększyć kwotę zwrotu podatku.

Już przed wyjazdem do pracy w Niemczech warto pamiętać, że podróż powinna zostać udokumentowana. W tym celu należy zachować bilet bądź paragon ze stacji benzynowej. Dobrym rozwiązaniem będzie zachowanie wszystkich biletów oraz paragonów z całej podróży. Doradca podatkowy będzie miał wówczas możliwość udowodnienia przed niemieckim Urzędem Skarbowym ilość podróży, a co za tym idzie zwiększyć zwrot należnego podatku. Dotyczy to również podróży między miejscem zamieszkania, a miejscem pracy w Niemczech, chociaż w tym przypadku ilość paragonów czy biletów może być znacznie większa. Dlatego też, można poprosić pracodawcę o zaświadczenie wraz z datami oraz dokładnym adresem wykonywania pracy na terenie Niemiec. Warto też zatrzymać paragony za odzież roboczą, które mogą zostać uwzględnione w deklaracji przez niemiecki Urząd Skarbowy.

Należy pamiętać, że paragony i daty na nich zawarte powinny być czytelne. Istotna jest data na paragonie, aby niemiecki Urząd Skarbowy wiedział, że przedstawione przez podatnika dowody mogą zostać uznane w danym roku podatkowym. Warto też zrobić ich kopię,  ponieważ większość paragonów staje się z czasem nieczytelna, a potrzebne będą do rozliczenia dopiero w kolejnym roku podatkowym.

Szczególną uwagę należy zwrócić na bilety imienne, co do których Urząd Skarbowy nie ma żadnych wątpliwości. To samo dotyczy opłat za czynsz, które stanowią wartość dodatnią w każdym rozliczeniu. Jeżeli okaże się, że nie mamy umowy najmu mieszkania wraz z podaną wysokością opłacanego czynszu, pomocne okazać się mogą dowody wpłat. Jeżeli natomiast mieszkanie nie było wynajmowane, a nocleg miał miejsce w hotelach czy pensjonatach, pamiętajmy aby poprosić o wystawienie rachunku.

Należy zbierać i uporządkowywać paragony i bilety w ciągu całego pobytu na terenie Niemiec. Może się bowiem okazać, że dzięki nim nasi doradcy podatkowi będą w stanie wyliczyć dużo większy zwrot podatku.  Jeśli pracujesz w Niemczech i chciałbyś uzyskać zwrot podatku, wypełnij formularz, a nasz Konsultant zadzwoni i udzieli bezpłatnej informacji w tej kwestii.

Autor: Weronika Żygulska

Źródła: www.arbeitsagentur.de oraz www.steuertipps.de

Dodaj komentarz

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017 | 11:23
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/0/0/1 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Szczerze nie ...
Przeczytaj opinię