WYDŁUŻENIE TERMINU – HOLANDIA!

Na stronie Belastingdienst pojawiła się ważna informacja!

Holenderski Urząd Skarbowy wprowadził korzystną zmianę dla osób składających deklaracje podatkowe za rok 2014. Dotychczas, aby uzyskać wstępną decyzję do 01.07.2015, podatnik musiał wysłać swoją deklarację podatkową do 01.04.2015. Obecnie termin ten został wydłużony i wszystkie deklaracje wysłane do dnia 01.05.2015 zostaną rozpatrzone do 01.07.2015. Potwierdziliśmy tą zmianę, uzyskaliśmy również informacje na temat tego co było powodem wydłużenia tego terminu.

Na taką decyzję wpływ miało kilka czynników. Urząd Skarbowy w Holandii chce wyjść podatnikom naprzeciw i tym samym daje szansę na złożenie deklaracji w korzystnym dla nich terminie. Dłuższy termin oznacza dla urzędu większą ilość terminowych zgłoszeń. Znaczenie miała również zbyt duża ilość wysyłanych do Urzędu deklaracji w poprzednich latach. Powodowały one przeciążenia systemu powodujące utrudnienia w Belastingdienst. W tym roku Urząd chcąc uniknąć takiej sytuacji zdecydował na wydłużenie terminu składania deklaracji.

Powyższa zmiana dotyczy każdego rodzaju deklaracji, nie ma znaczenia czy podatnik był zameldowany na terenie Holandii czy też nie. Najważniejsze, aby poprawne zeznanie podatkowe zostało złożone w terminie. Złożenie niepoprawnej deklaracji lub po wyznaczonym terminie [czyli po 01.05.2015] będzie skutkowało przedłużeniem rozliczenia przez urząd. Na złożenie zeznania podatnik ma aż 5 lat, ale warto pamiętać, że Urząd w pierwszej kolejności rozlicza te osoby, które zachowują terminowość.

WAŻNE! Jeśli nie złożysz zeznania podatkowego, holenderski Urząd Skarbowy może nałożyć kary od 225 euro do 4 000 euro!

Przeczytaj kto ma obowiązek rozliczenia się z holenderskim Urzędem Skarbowym>>>

Źródło: www.belastingdienst.nl

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017 | 11:23
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/0/0/1 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Szczerze nie ...
Przeczytaj opinię