Wzrost składki ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag

Każda osoba pracująca i mieszkająca w Holandii ma obowiązek wykupienia pakietu ubezpieczenia zdrowotnego. Wybór ubezpieczalni nie powinien stanowić problemu, ponieważ wiele firm oferuje swoje usługi w tym zakresie.

Zwiększenie składek na ubezpieczenie zdrowotne było zapowiadane już od dawna, jednak droższe ubezpieczenie niesie za sobą również korzyści wynikające z rozszerzenia oferty. Do pakietu podstawowych świadczeń medycznych dodano nowe usługi i lekarstwa. Oprócz tego do pakietu dodano koszty opieki pielęgniarskiej w domu (tzw. wijkverpleging).

W pakiecie podstawowym zawarte są następujące usługi:

  • opieka medyczna: lekarze domowi i specjaliści, szpitale, opieka pielęgniarska;
  • leki;
  • trzy zabiegi in vitro;
  • opieka położnicza;
  • pomoce medyczne;
  • dentysta dostępny dla osób do 22 roku życia;
  • pobyt w szpitalu;
  • transport do szpitala;
  • specjalistyczne zabiegi szczękowe.

Według szacunków holenderskiego Ministerstwa Zdrowia składki na podstawowe ubezpieczenie zdrowotne mogę wzrosnąć nawet o 7,7% w 2016 i 2017 roku. Jednak trzech największych holenderskich ubezpieczycieli czyli CZ, Menzis oraz Zilveren Kruis podało informację, że wzrost składek na ubezpieczenie nie powinien być aż tak wysoki.

Mogą ulec zwiększeniu również wydatki na tzw. „ryzyko własne” („eigen risico„). Jest to kwota wydatków rocznych na niektóre świadczenia medyczne, które pacjent pokrywa z własnej kieszeni, mimo tego, że posiada wykupione ubezpieczenie (nie dotyczy to np. wizyty u lekarza domowego czy opieki zdrowotne osób to lat 18).  Ponadto kwota „eigen risico” wynosiła 385 euro w 2016 roku.

Warto pamiętać, że osoby mniej zarabiające mają możliwość uzyskania dodatku do ubezpieczenia czyli Zorgtoeslag. O taki dodatek można wnioskować maksymalnie do roku wstecz, aktualnie za rok 2015 i 2016. Aczkolwiek wnioski za 2015 rok będą przyjmowane tylko do 01.09.2016.

Dodatek do ubezpieczenia za 2015 rok wynosi 78 euro miesięcznie, jednak jeśli roczny dochód wnioskodawcy przekroczył 27012 euro, wówczas kwota zostanie odpowiednio pomniejszona. Dla osób samotnych, nie posiadających partnera fiskalnego, których dochody nie przekraczają pierwszego progu dofinansowania dodatek Zorgtoeslag będzie większy o 60 euro w skali roku. Kwota dodatku za 2016 roku wynosi 83 euro dla osób samotnych czyli 996 euro rocznie.

Jesteś zainteresowany uzyskaniem dodatku do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag z Holandii? Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą i udzielimy szczegółowej informacji w tej kwestii.

Dodaj komentarz

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017 | 11:23
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/0/0/1 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Szczerze nie ...
Przeczytaj opinię