Zwrot podatku z Danii

W ostatnich latach Dania stała się bardzo popularnym kierunkiem emigracji zarobkowej Polaków. Dania to kraj, który słynie z wysokich podatków, ale z drugiej strony kusi Polaków swoim rozbudowanym systemem opieki socjalnej. Wielu Polaków nie jest świadomym tego jakie obowiązki wynikają z ich pracy na terenie Królestwa Danii.

Kto powinien dokonać rozliczenia?

Każda osoba pracująca na terenie Danii powinna dokonać rozliczenia z urzędem skarbowym SKAT. Deklarację podatkową należy dostarczyć do 1 lipca 2015 roku. W przypadku braku dostarczenia deklaracji w określonym terminie, urząd sam wystawi decyzję opartą na danych, które posiada w swoim wewnętrznym systemie, bez uwzględnienia wszelkich ulg i odliczeń. Należy pamiętać, że SKAT automatycznie otrzymuje większość informacji na temat sytuacji finansowej podatnika od pracodawcy czy banku.

Ile podatku można odzyskać?

W przypadku osób, których dochody nie przekroczyły w 2014 roku 42,800 DKK istnieje możliwość odzyskania całości nadpłaconego podatku. Jeśli podatnik osiągnął wyższy dochód, należy wziąć pod uwagę odpowiednie ulgi, które pomogą zwiększyć kwotę zwrotu. Mogą to być przykładowo: koszty wyżywienia, dojazdy do pracy oraz podwójne domostwo.

Jak długo należy czekać na decyzję?

Od momentu zgłoszenia do urzędu deklaracji podatkowej na decyzję należy czekać około 6 miesięcy. Czas oczekiwania uzależniony jest od SKAT-u oraz indywidualnej sytuacji danego podatnika. Jeśli chciałbyś dokonać rozliczenia za pracę w Danii, postaramy się abyś otrzymał swój zwrot w najszybciej możliwym terminie.

źródło: www.skat.dk (SKAT)

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017 | 11:23
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/0/0/1 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Szczerze nie ...
Przeczytaj opinię