Rozliczenie z Holandii za rok 2014

Zwrot podatku przysługuje osobie, która legalnie pracowała w Holandii i miała odprowadzane zaliczki na podatek dochodowy przekraczające obowiązkowy podatek w stosunku do osiągniętego dochodu lub kwalifikuje się na doliczenie ulg podatkowych.

Kto ma obowiązek rozliczenia się w Holandii?

Zgodnie z oficjalną stroną Belastingdienst (www.belastingdienst.nl), Urząd informuje, że osoby, które nie są rezydentami podatkowymi w Holandii muszą złożyć deklarację podatkową za rok 2014 do 01.07.2015. W takim przypadku podatnik otrzyma swoją wstępną decyzję jeszcze w 2015 roku. Dodatkowo informuje, że jeżeli otrzyma deklarację do 01.04.2015, to podatnik otrzyma decyzję wstępną maksymalnie do 01.07.2015. Dokładna treść, która znajduje się na oficjalnej stronie urzędu wygląda następująco:

Jak otrzymać zwrot podatku?

Aby otrzymać zwrot podatku należy złożyć zeznanie podatkowe w Urzędzie Skarbowym w Holandii. Aby mieć prawo do ulg, należy przy tym wykazać nie tylko holenderskie, ale również ogólnoświatowe dochody, w tym również te z Polski. Wiele osób nie potrafi poprawnie naliczać ulg, a to właśnie one pozytywnie wpływają na wysokość kwoty zwrotu. Nasza firma dolicza m. in. ulgi na dzieci, rozłąkowe, rozliczenie wspólne, odliczenie kosztów edukacji, leczenia, ulgę dla samotnego rodzica itd. Holenderski Urząd po weryfikacji danych zawartych w zgłoszonej deklaracji, wydaje wstępną lub ostateczną decyzję podatkową. Decyzja podatkowa zawiera kwotę, którą możesz otrzymać z urzędu lub informację o niedopłacie, którą należy uregulować. Kolejno, pieniądze przekazywane są na wskazane konto bankowe. Pamiętaj! Z podatku w Holandii można się rozliczać aż do pięciu lat wstecz!

Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia?

Najważniejszym dokumentem potrzebnym do rozliczenia jest zaświadczenie o wynagrodzeniu i odprowadzonym podatku czyli jaaropgaaf. Otrzymuje się go od pracodawcy po zakończonej pracy lub maksymalnie do kwietnia roku następującego po zakończeniu pracy. Rozliczenia można dokonać również na podstawie dokumentu salaris, o ile jest to ostatni odcinek z wypłaty. Nie posiadasz dokumentów od swojego pracodawcy? Pomożemy Ci je odzyskać – zrobimy to w cenie usługi rozliczenia podatku!

Osoba, która ubiega się o zwrot podatku powinna posiadać formularz zawierający dane konta, na które ma zostać przelany zwrot podatku, upoważnienie, za pomocą którego agent podatkowy (a takie uprawnienia ma Euro-Tax.pl) będzie mógł kontaktować się z holenderskim urzędem i monitorować przebieg sprawy czyli machtiging. Na koniec wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań, które pozwolą wybrać właściwy rodzaj deklaracji i naliczyć odpowiednie ulgi.

Na przełomie lutego i marca możliwe będzie zgłaszanie holenderskich deklaracji podatkowych za rok 2014. Termin ten uzależniony jest głównie od daty udostępnienia przez Belastingdienst odpowiedniego algorytmu. Dzięki komercyjnemu holenderskiemu programowi Euro–Tax.pl, jako jedna z pierwszych firm będzie miała możliwość wysyłania deklaracji, co znacznie przyśpieszy czas oczekiwania na zwrot.

Ważne! Jeśli decydujesz się na złożenie deklaracji podatkowej za pracę w Holandii, warto zaufać specjalistycznej firmie, która posiada odpowiednią wiedzę i kompetencje umożliwiające wyliczenie najwyższego zwrotu dozwolonego prawem. Ważne, aby reprezentowała klientów jako agent podatkowy i była na bieżąco ze wszelkimi zmianami w holenderskim prawie podatkowym.

Sprawdź jakie możesz ponieść konsekwencje jeśli skorzystasz z usług firmy, która nie posiada legalnego oprogramowania i nie posiada odpowiednich uprawnień >>>

Banner Promocyjny

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017 | 11:23
firma: Euro-Tax.pl
Ocena: 0/0/0/0/1 Czy skorzystał(a)by Pan(i) ponownie z usług firmy?Nie. Szczerze nie ...
Przeczytaj opinię